The Best bookmaker bet365 Bonus

Historia powstania zboru w Tczewie

Grzegorz BaczewskiHistoria powstania zboru sięga roku 1987, gdy do naszego miasta przyjechał z Elbląga porucznik Grzegorz Baczewski. Zmiana miejsca zamieszkania wynikała z podjęcia pracy lekarza w tczewskiej jednostce saperów. Przyszły pastor w krótkim czasie po przyjeździe poznał tczewiankę Alinę Landowską, z którą wziął ślub w 1988 roku ( to wydarzenie jeszcze bardziej związało go z ziemią kociewską ). Grzegorz Baczewski udostępnił swoje służbowe mieszkanie jako miejsce spotkań małej grupy ludzi nawróconych, oddanych Bogu. Pionierami powstającego zboru Kościoła Zielonoświątkowego byli: Alina Landowska, Dorota Ćwiklińska, Piotr Reich, Cezary Rybski oraz Grzegorz Baczewski, przyszły pastor. Po upływie kilku miesięcy dołączył do nas wraz z innymi Janusz Meisser, który po odejściu Grzegorza Baczewskiego rozpoczął służbę pastora zboru ( sprawuje ją do chwili obecnej ).

 

Dzięki gorliwości w modlitwie i ewangelizacji grupa powiększała się systematycznie, co przyczyniło się do utworzenia 7 stycznia 1989 roku placówki gdańskiego zboru Kościoła Zielonoświątkowego. W tamtym czasie członkowie grupy dojeżdżali na niedzielne nabożeństwa do kaplicy gdańskiego zboru Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Mennonitów. Byliśmy zdeterminowani, aby się dzielić ewangelią. Napotykając otwartych na dobrą nowinę o dziele Chrystusa ludzi, docieraliśmy ze Słowem Bożym do coraz większej liczy osób. Nasze zaangażowanie spowodowało, że systematycznie przybywało członków tczewskiej społeczności, co pozwoliło nam utworzyć samodzielny zbór, który wszedł w struktury Kościoła Zielonoświątkowego.

 

5 września 1989 roku uchwałą podpisaną przez Prezbitera Naczelnego Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce Michała Hydzika został powołany zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Tczewie. Pierwsze nabożeństwo pod przewodnictwem pastora Grzegorza Baczewskiego odbyło się jesienią 1989 roku w wynajmowanej sali, w domu braterstwa Tamoy, przy ówczesnej ul. Buczka 20. Kolejne nabożeństwa przyczyniły się do wzrostu wiary i pragnienia dzielenia się ewangelią, wskutek czego - ku naszej wielkiej radości został przeprowadzony pierwszy chrzest wiary we Wdzydzach Kiszewskich 24.06.1990 roku. Chrzest przyjęły: Osowska Maria oraz Gockowska Katarzyna; chrztu udzielił naszym siostrom pastor założyciel- Grzegorz Baczewski.

 

 

Latem 1990 roku zorganizowaliśmy pierwszy wspólny zborowy obóz we Wdzydzach Kiszewskich, koło Kościerzyny. W jego zorganizowaniu pomagali nam nasi późniejsi długoletni przyjaciele z Wielkiej Brytanii - Mary i Peter Taylorowie. Od tamtej pory pogłębione relacje wzmocniły nas do dzieła posługiwania sobie nawzajem oraz tym, którzy jeszcze Jezusa Chrystusa nie znają.  Gorliwa miłość do Zbawiciela pozwoliła nam założyć zbór, w którym mieszkańcy Tczewa i okolic mogli usłyszeć ewangelię, Każdy kto uwierzy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, będzie zbawiony. Jesteśmy świadkami działania Bożego w Tczewie.

 

< Rada zboru | Historia ruchu Zielonoświątkowego >

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. politka prywatności.

Akceptuję cookies z tej strony.